Який метод кріплення краще (гарпунна і безгарпунна)

натяжні стелі

Найпопулярніший спосіб обробки стель – установка натяжних полотен. Для їх міцної і надійної фіксації використовується два типи кріплення:

  • гарпунний (французький);
  • безгарпунний (голландський);

Кожен з представлених типів має свої особливості та переваги. Метод кріплення підбирається з урахуванням матеріалу, з якого виконано полотно. Від правильного вибору методу монтажу залежить довговічність і міцність натяжних полотен.

Особливості гарпунного методу установки

Більшість майстрів при установці ПВХ-стель використовують гарпунний (французький) спосіб. В цьому випадку по периметру встановлюються спеціальні гачки, які при виконанні монтажних робіт заводяться в профілі. Вперше подібний спосіб почав використовуватися у Франції, тому і отримав таку назву. Ця методика на даний момент вважається найпопулярнішою. До її переваг відносять:

  • гарантія повної безпеки при виконанні настановних робіт;
  • можливість оперативного монтажу ПВХ-полотен;
  • при необхідності проводиться демонтаж конструкції. Зняту плівку можна використовувати багаторазово.

Особливості гарпунного методу установкиЦе метод найпопулярніший через свою практичність і зручність. Особливо цінно це перевага в тому випадку, якщо після установки потрібно встановити під полотна необхідні конструкції, провести комунікації, змонтувати системи сигналізації або виходи для системи вентиляції повітря.

Безгарпунний спосіб установки

При виборі цієї методики форма і підгін за розмірами плівки з вінілу проводиться майстрами безпосередньо на місці монтажу. Після завершення роботи зайвий матеріал обрізається. На нього найчастіше падає вибір в тих випадках, якщо замовники вибрали натяжні полотна з тканини. Вони ідеально підходять для оформлення спалень, віталень, дитячих кімнат. Але не рекомендуються для установки у ванних, кухнях і інших приміщеннях, де спостерігаються температурні перепади і висока вологість повітря.

Безгарпунний спосіб установки натяжної стеліДо переваг даного методу можна віднести простоту і оперативність виконання монтажу. Економія часу обумовлена тим, що потрібно попередньо припаювати кріпіжні деталі до стелі. Не потрібно витрачати час на розрахунки, адже весь монтаж відбувається безпосередньо на місці. Гарантується естетичність зовнішнього вигляду, так як залишки ПВХ-плівки не будуть стирчати з-під багета.

Який з цих варіантів вибрати, залежить від характеристики приміщення і особливостей обраного матеріалу. З цього питання краще заздалегідь проконсультуватися з фахівцями.