Як вибрати плінтус для натяжної стелі

Як вибрати плінтус для натяжної стеліОстаточною фазою монтажу натяжних стель вважається установка галтелі (плінтуса). Перед тим як зупинити свій вибір на якомусь варіанті, потрібно уважно вивчити всі їх види і характеристики.

Різновиди стельових плінтусів

На сьогоднішній день існує три основних типи матеріалів для виготовлення галтелей:

  • Пінопласт. Це доступний за ціною легкий матеріал. Його недоліками вважаються крихкість, відсутність гнучкості і погана переносимість розчинників (тому для нього складно підібрати клей).
  • Пластик. Досить міцний і легкий, може точно імітувати ліпнину, камінь або дерево і відмінно взаємодіє з усіма видами клею. Але при цьому такий вид може використовуватися тільки на рівних ділянках.
  • Поліуретан. Міцний і досить гнучкий матеріал, ідеально підходить для оформлення вигнутих частин стелі. Обклеювання також може проводитися будь-якими клейовими сумішами. Недоліком є досить висока вартість і той факт, що поліуретанові плінтуси встановлюються тільки на стіни, а не на натяжні стелі, тому з часом довгі відрізки такого плінтуса можуть провисати.

Різновиди стельових плінтусівБудь-який з варіантів може використовуватися у всіх приміщеннях, проте для кухні необхідно вибирати матеріали які миються, такі як поліуретан або пластик.

Особливості вибору

При виборі плінтуса для натяжних стель слід відштовхуватися від приміщення, в якому вони будуть використовуватися. Крім того:

  • Галтель повинна мати максимально малу вагу, щоб не обтяжувати всю конструкцію і добре триматися.
  • Ширина смуг повинна бути не менше 2,5 сантиметра, щоб закривати шви.
  • Виріб повинен бути гнучким, але в той же час міцним, щоб не ламалося на згинах.
  • При виборі форми і кольору галтелів потрібно брати до уваги стиль підвісної конструкції і загальний інтер’єр приміщення.

Якщо ви самостійно займаєтеся установкою плінтуса для натяжних стель, то потрібно звертати увагу ще й на клей – він повинен бути якісним.

Особливості вибору стельових плінтусівПорада: фурнітура може зніматися і перефарбовуватися під час експлуатації, але для цього плінтус потрібно демонтувати – це вбереже стельове полотно від випадкового фарбування.

Дотримання цих правил сильно полегшить роботу монтажникам, а вам подарує по-справжньому якісну і довговічну підвісну стелю.