Матова або глянцева натяжна стеля: яка краще

Натяжна стеля в наші дні є не тільки доповненням до інтер’єру, але і функціональним елементом декору, здатним приховати лінії комунікацій і захистити меблі та підлогу від можливих «потопів», періодично влаштовуються сусідами. Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує широкий вибір різних типів підвісних стель, матові і глянцеві серед яких займають лідируючі позиції.

Характеристики матових натяжних стель

Зовні матові стельові покриття відмінно приховують всі нерівності чорнової полотка і маскують його недоліки. Ці полотна коштують дешевше глянцевих і не вимагають такої уваги, як їхні конкуренти. Тканина має антистатичне покриття, завдяки чому на ній практично не накопичується пил. застосовують такі натяжні стелі в будь-якому житловому чи комерційному приміщенні (дитячої, кухні, спальні і навіть у ванній кімнаті). Вони відмінно виглядають у великих залах з високими стелями і невеликих прихожих. Матове полотно не привертає до себе увагу, але цей фактор робить приміщення більш гармонійним і затишним.

Тканинні матеріали полюбилися дизайнерам інтер’єрів, тому що вони відмінно підходять для нанесення фотодруку. Це дозволяє максимально наближати стелю по загальній стилістиці кімнати, створюючи ілюзію блакитного неба або яскравою зеленого листя, піднімаючи настрій оточуючим.

Характеристики глянцевих натяжних стель

Глянцеві підвісні стелі коштують дорожче тканинних, але це перекривається величезним вибором кольорів (не виключенням є «кислотні» відтінки малинового або салатного, відмінно вписуються в сучасні види інтер’єрів). Крім того, глянцове покриття прекрасно відображає світло і віддзеркалює предмети, що знаходяться внизу. Тому фахівці рекомендують проводити їх монтаж в невеликих приміщеннях з низькими стелями: вони візуально збільшують простір кухонь, ванних кімнат і невеликих спалень.

Незважаючи на відмінності, є і характеристики, які об’єднують ці види покриттів: вони довговічні, не вигоряють на сонці і підлягають демонтажу з подальшою перетяжкою.

Незважаючи на нескінченну конкуренцію, глянцеві і матові натяжні стелі гармонійно виглядають разом. За допомогою їх комбінування створюються оригінальні багаторівневі конструкції, які можуть доповнюватися підсвічуванням і перфорацією по всьому периметру, що роблять ваш стелю неповторним і авторським.