Розроблений в Росії штапіковий метод установки натяжної стелі володіє двома незаперечним перевагами: найнижчою вартістю серед усіх можливих варіантів і найменшим «захопленням» природного обсягу приміщення. Однак в порівнянні інших достоїнств такої спосіб установки програє або володіє подібними характеристиками.
Особливості монтажу
Проводиться установка в такий спосіб:
- По периметру кімнати на стіни монтується багет, часто має форму літери «П». Завдяки системі кріплення в нижній частині багета штапіковий метод дозволяє зовсім незначно знизити загальну висоту приміщення і в ряді випадків досить відступити всього 1,5-2 см від основної стелі.
- Розкрій тканини або ПВХ проходить безпосередньо на об’єкті. Замір проводиться таким чином, щоб залишався деякий запас матеріалу. Це необхідно для міцного закріплення.
- Полотно приєднується до багета за допомогою штапиків, які в нього забиваються і утримують натяжна стеля на місці. Після цього матеріал максимально натягується для утворення рівної поверхні і закріплюється, щоб запобігти провисання. Зайве – обрізається.
- Частина, що залишилася видимою нижня частина конструкції закривається декоративною стрічкою або заглушкою, яка щільно прилягає до стіни.
Сама методика кріплення влаштована таким чином, що в разі необхідності демонтажу цю роботу буде досить складно зробити, і без втрат вийде зняти тільки частину полотна. При повному демонтажі натяжних стель повторно встановити їх на місце не вдасться, що необхідно враховувати замовнику.
За і проти штапікового методу
Серед плюсів цього способу можна відзначити наступне:
- Найнижча вартість, що дозволяє істотно заощадити на приміщеннях простої форми.
- Низький загальний час виконання замовлення.
- Заміри приміщення не вимагають особливої точності.
- Можливість установки безшовних натяжних стель.
- Немає прив’язки до матеріалу, монтаж на штапіки однаково добре працює з ПВХ і тканиною.
- Застосовується тільки необхідний мінімум інструментів.
Однак існує і ряд мінусів, який робить цей метод неприйнятним або невиправдано складним в ряді випадків.
- Установка на радіальні стіни вимагає застосування гнучкого плінтуса, який має більшу вартістю.
- Змонтувати комбіновані або багаторівневі стелі не вийде.
- Не завжди є можливість щільного і рівномірного натягування матеріалу, що може привести до його провисання в майбутньому.
Незважаючи на деякі недоліки, в цілому методика володіє вагомими перевагами і при правильному застосуванні здатна продемонструвати видатні результати.