Демонтаж натяжної стелі

Демонтаж натяжної стеліНатяжні стелі володіють однією безперечною перевагою перед іншими – можливістю демонтажу в разі потреби. Якщо вона у вас з’явилася, то, слідуючи вказівкам, можна виконати роботу самостійно. Читайте деталі і секрети про демонтаж натяжної стелі.

Є два важливих моменти, які впливають на весь майбутній хід робіт: матеріал стелі і система монтажу. Якщо у вас встановлена гарпунна або кліпсова система, то при належній вправності проблем не виникне, а от при установці на штапік, зняти полотно без пошкоджень надзвичайно складно, тому якщо є вибір, то первісну установку на неї краще не робити.

Демонтаж натяжної стелі ПВХ

Демонтаж ПВХДля демонтажу вам знадобиться невеликий набір інструментів:

  • Теплова гармата.
  • Будівельний шпатель, бажано неширокий. Його робочу поверхню краще обмотати монтажним скотчем.
  • Пасатіжи. Професіонали сточують і закругляють на них всі гострі виступи, щоб не пошкодити матеріал.
  • Рукавички.
  • Драбина.

Перед початком демонтажу краще прибрати з кімнати всі предмети, що володіють малою стійкістю до високої температури. Якщо у вас пластикові вікна, то їх потрібно завісити щільною тканиною.

Інструкція по демонтажуРобота починається тільки з кута і просувається до середини кімнати. Спершу потрібно буде зняти декоративну вставку, яка закриває місце з’єднання полотна з профілем. Для цього підчепити її шпателем і акуратно відокремте від основної конструкції. Далі необхідно намацати місцезнаходження гарпуна і нагріти це місце гарматою. Без розігріву матеріал знімати дуже не рекомендується, тому що він обов’язково порветься.

Після розігріву тканина провісне і за допомогою плоскогубців вам треба буде витягнути гарпун з кріплення. Далі можна діяти руками в рукавичках, щоб на розігрітому пластику не залишалося слідів. Якщо необхідний частковий демонтаж, то знявши потрібну кількість матеріалу, його можна підвісити на будівельні прищіпки.

Демонтаж тканинної натяжної стелі

Робота з тканиною натяжної стеліІнструменти, за винятком теплової гармати, знадобляться ті ж самі, і дії по демонтажу практично не відрізняються.

Робота з тканиною не вимагає розігріву і в цілому дещо простіше, але є один істотний нюанс: майже завжди цей матеріал кріпиться на кліпсову систему, яка володіє відносно слабкою надійністю. Доведеться знімати всю стелю цілком, щоб виключити ймовірність зайвого натягу на решту кріплення, які можуть не витримати і тканина пошкодиться. Ще один важливий момент: знімати треба від середини стіни в сторону кута.

Як бачите, натяжні стелі можна демонтувати самотужки, однак, якщо ви в них не впевнені, то краще витратити деяку суму, але отримати гарантований результат.