Історія появи натяжних стель

Історія появи натяжних стельБагато хто вважає, що натяжные потолки – сучасний винахід. В якійсь мірі так і є, але базу, яку використовують всі виробники цього типу покриття, розробили ще в давнину. Історія появи натяжних стель починається з давніх часів. 

Прабатьки натяжних стель

Перші згадки про натягування на стелю тканини знайдені істориками в документах часів Риму і Древньої Греції. Саме в цих країнах використовували легку тканину, розтягнуту на дерев’яній конструкції. Таким способом драпірувалися приміщення, на стандартну обробку або розпис яких у господарів не вистачало коштів, часу або бажання.

Прабатьки натяжних стельЗ плином часу процедура зазнала деяких змін і наступною віхою в розвитку стала Вірменія часів раннього середньовіччя. Технологія ускладнилася, і тепер мало було просто підвісити тканину. Спершу її просочували в крейдяному розчині і ще вологу розтягували на дерев’яних рейках, які кріпилися до стелі. Після висихання тканина натягалася. Виходила досить міцна рівна біла поверхня, яка на додаток до естетичної складової допомагала зберігати температуру в приміщенні.

Згодом варіантів прикраси стелі стало більш ніж достатньо, і технологічно складний спосіб драпірування тканиною був забутий. Нове життя підвісні стелі отримали в 60-их роках минулого століття.

Друге народження

Поява на ринку нового матеріалу – полівінілхлориду сприяло відродженню ідеї підвісних стель. ПВХ володів меншою вагою, кращою еластичністю і був дешевше, ніж тканина. Сукупність цих факторів навела кілька світлих голів зі Швейцарії на думку, що новий матеріал відмінно підійде для стель. Однак перші спроби не отримали належного поширення і ідея на деякий час заглохла.

Друге народження підвісних стельЩе раз її відродили у Франції і, як зазвичай, ключову роль зіграв випадок. В одній компанії, що виробляє алюмінієвий профіль, працівникові доручили прикрасити вітрину. Йому в голову прийшла розумна думка: драпірування була здійснена за допомогою ПВХ, натягнутого на металевий профіль. Після цього натяжні стелі знову увійшли в моду і отримали загальне ім’я – французькі.

Минуло ще 30 років. У Швейцарії розробляється унікальний спосіб кріплення підвісної стелі. Однак його винахідники стикаються з проблемою: ПВХ має недостатню міцність і в процесі монтажу рветься. Логічним рішенням стала його заміна тканиною. Для цього застосували поліефірний матеріал з просоченням з поліуретану. Така тканина не рветься, не горить, але пропускає досить повітря, щоб в повітряному прошарку між базовою стелею і тканиною не з’являлися осередки вологи.